Ana sayfa Haber Babamın Kanatları Vizyona Giriyor

Babamın Kanatları Vizyona Giriyor

881
0

babamin-kanatlariKıvanç Sezer’in Antalya ve Adana’da pek çok ödül kazanan ilk filmi Babamın Kanatları, 2 Aralık Cuma günü M3 Film’in dağıtımıyla Başka Sinema salonlarında gösterime giriyor.

Konu:

Ölümcül bir hastalığa yakalandığını öğrenen inşaat işçisi İbrahim için yaşamdaki en değerli şey uzaktaki ailesidir. Yeğeni Yusuf ise yükselme hırsıyla dolu genç bir işçidir ve amcasının durumunu anlamaktan uzaktır. Çalışma şartlarının giderek zorlaştığı bu toplu konut şantiyesinde kendini giderek daha değersiz hisseden İbrahim’in zihninde şu soru daha belirgin hale gelir: Geride ailesine bırakacağı ne vardır: Yaşamı mı, ölümü mü?

Künye:

Yapım: Soner Alper – Nar Film

Yönetmen & Senarist: Kıvanç Sezer

Oyuncular: Menderes Samancılar, Musab Ekici, Kübra Kip, Tansel Öngel

Ödüller:

23.Uluslararası Adana Film Festivali – Ulusal Yarışma

Yılmaz Güney En İyi Film Ödülü

SİYAD En İyi Film Ödülü

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü

Tarık Akan En İyi Erkek Oyuncu Ödülü

En İyi Kurgu Ödülü

En İyi Müzik Ödülü

53.Antalya Altın Portakal Film Festivali – Ulusal Yarışma

En İyi İlk Film

En İyi Erkek Oyuncu

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

En İyi Müzik Ödülü

Dr. Avni Tolunay Juri Özel Ödülü

İzleyici Ödülü

 

Önceki makaleSALT Perşembe Sineması Aralık Programı Açıklandı
Sonraki makaleHypernormalisation
Sinemaya gönül veren bir grup sinefilin kurduğu Avrupa Sineması internet sitesi, Avrupa sinemasını daha geniş kitlelere tanıtmak ve bu filmlerle ilgili ufak da olsa bir tartışma ortamı yaratmak amacıyla kuruldu. Sitenin kuruluş amaçlarından biri de; tür sinemasını da yadsımadan, sinemanın sadece bir eğlence aracı olmadığının vurgusunu yapmak. Metin Erksan’dan bir alıntı yapacak olursak; bilimlerin ve sanatların varoluşlarının sınırları, geçmişin derinlikleri içindedir… Sinema bilim; sinema sanatı ve sinema bilimi kapsamında; sanatsal düşüncenin ve uygulamanın, sinemasal düşüncenin ve uygulamanın, yaratısal düşüncenin ve uygulamanın, görüntüsel düşüncenin ve uygulamanın, çekimsel düşüncenin ve uygulamanın, oluşumunu, gelişimini, dönüşümünü saptar ve oluşturur. Bu nedenle bizler de günümüzde çekilen filmler dışında, geçmişin derinliklerine doğru bir yolculuk yaparak; bu sanatı etkileyen filmleri ve yönetmenleri de tanıtmaya, eleştirmeye ve onların sinemayı nasıl algıladıklarını kavramaya gayret ediyoruz. Bir yandan da sinemanın diğer sanatlarla olan ilişkisini, filmler bağlamında tartışarak; sinemanın diğer sanatlardan ayrı düşünülemeyeceğini savunuyoruz. Bu amaçlarla, birbirinden farklı coğrafyalarda, farklı zamanlarda çekilmiş ve birbirinden farklı türlerde pek çok film eleştirisine yer vermeye çalışıyoruz. Sinemayı bir kültür olarak gören herkesin katılımına da açığız. Arzu edenler mail adresinden bizlere ulaşabilir, yazılarını paylaşabilir ve filmlerle ilgili görüşlerini iletebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here