Ramin Matin Yeni Filminin Çekimlerine Başladı

Ramin Matin Yeni Filminin Çekimlerine Başladı

860
0
PAYLAŞ

İlk filmi Canavarlar Sofrası ile büyük beğeni toplayan, ikinci filmi Kusursuzlar’la 2013 Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Yarışma bölümünde En İyi Film ve En İyi Yönetmen ödüllerini kazanan Ramin Matin’in yönetmenlik koltuğuna oturduğu Son Çıkış filminin çekimleri 18 Haziran’da başladı. Yapımcılığını Emine Yıldırım ve Oğuz Kaynak’ın üstlendiği, başrollerini Deniz Celiloğlu ve Ezgi Çelik’in paylaştığı filmin konusu, şehir ve iş hayatının zorluklarını matrak bir şekilde öne çıkarır nitelikte.

Konu:

Hayatından bezmiş 9-6 ofis çalışanı Tahsin artık sabrının son demlerindedir. Canına tak eden bir gün, vahşi İstanbul’dan kaçıp onu cezbeden Akdeniz sahillerine yerleşmeye karar verir ve pılını pırtısını toplayıp yollara düşer. Ne var ki, umutlu bir yolculuk gibi başlayan bu macera absürtlüklerle dolu bir şehir kabusuna dönüşür. Çünkü her ne kadar Tahsin İstanbul’dan kurtulmak istese de, İstanbul onu bırakmaya hazır değildir!

 

PAYLAŞ
Önceki makaleFree Fire
Sonraki makaleClouds of Sils Maria
Avatar
Sinemaya gönül veren bir grup sinefilin kurduğu Avrupa Sineması internet sitesi, Avrupa sinemasını daha geniş kitlelere tanıtmak ve bu filmlerle ilgili ufak da olsa bir tartışma ortamı yaratmak amacıyla kuruldu. Sitenin kuruluş amaçlarından biri de; tür sinemasını da yadsımadan, sinemanın sadece bir eğlence aracı olmadığının vurgusunu yapmak. Metin Erksan’dan bir alıntı yapacak olursak; bilimlerin ve sanatların varoluşlarının sınırları, geçmişin derinlikleri içindedir… Sinema bilim; sinema sanatı ve sinema bilimi kapsamında; sanatsal düşüncenin ve uygulamanın, sinemasal düşüncenin ve uygulamanın, yaratısal düşüncenin ve uygulamanın, görüntüsel düşüncenin ve uygulamanın, çekimsel düşüncenin ve uygulamanın, oluşumunu, gelişimini, dönüşümünü saptar ve oluşturur. Bu nedenle bizler de günümüzde çekilen filmler dışında, geçmişin derinliklerine doğru bir yolculuk yaparak; bu sanatı etkileyen filmleri ve yönetmenleri de tanıtmaya, eleştirmeye ve onların sinemayı nasıl algıladıklarını kavramaya gayret ediyoruz. Bir yandan da sinemanın diğer sanatlarla olan ilişkisini, filmler bağlamında tartışarak; sinemanın diğer sanatlardan ayrı düşünülemeyeceğini savunuyoruz. Bu amaçlarla, birbirinden farklı coğrafyalarda, farklı zamanlarda çekilmiş ve birbirinden farklı türlerde pek çok film eleştirisine yer vermeye çalışıyoruz. Sinemayı bir kültür olarak gören herkesin katılımına da açığız. Arzu edenler mail adresinden bizlere ulaşabilir, yazılarını paylaşabilir ve filmlerle ilgili görüşlerini iletebilir.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK