Farhadi Yeni Filminin Çekimlerine Başladı

Farhadi Yeni Filminin Çekimlerine Başladı

637
0
PAYLAŞ

Son filmi Satıcı ile Oscar kazanan İranlı yönetmen Asghar Farhadi İspanyolca olacak yeni filmi Everybody Knows’un çekimlerine Madrid’te başladı.

Javier Bardem, Ricardo Darin ve Penelope Cruz gibi İspanyolca konuşan oyuncuların başrollerini paylaştığı filmin çekimleri geçen hafta Madrid kentinde başladı. Çekimlerin on dört hafta sürmesi bekleniyor. Filmde, Buenos Aires’ten İspanya’ya, kökenlerine doğru yolculuk yapan ve bu yolculuk sonrasında hayatı değişmeye başlayan Carolina isimli bir kadının hikâyesi anlatılıyor. Filmde, Farhadi’nin set ekibi de İspanyollardan oluşuyor.

 

PAYLAŞ
Önceki makaleİstiklal Marşı Film Oluyor
Sonraki makaleKısaKes Film Festivali Başlıyor
Sinemaya gönül veren bir grup sinefilin kurduğu Avrupa Sineması internet sitesi, Avrupa sinemasını daha geniş kitlelere tanıtmak ve bu filmlerle ilgili ufak da olsa bir tartışma ortamı yaratmak amacıyla kuruldu. Sitenin kuruluş amaçlarından biri de; tür sinemasını da yadsımadan, sinemanın sadece bir eğlence aracı olmadığının vurgusunu yapmak. Metin Erksan’dan bir alıntı yapacak olursak; bilimlerin ve sanatların varoluşlarının sınırları, geçmişin derinlikleri içindedir… Sinema bilim; sinema sanatı ve sinema bilimi kapsamında; sanatsal düşüncenin ve uygulamanın, sinemasal düşüncenin ve uygulamanın, yaratısal düşüncenin ve uygulamanın, görüntüsel düşüncenin ve uygulamanın, çekimsel düşüncenin ve uygulamanın, oluşumunu, gelişimini, dönüşümünü saptar ve oluşturur. Bu nedenle bizler de günümüzde çekilen filmler dışında, geçmişin derinliklerine doğru bir yolculuk yaparak; bu sanatı etkileyen filmleri ve yönetmenleri de tanıtmaya, eleştirmeye ve onların sinemayı nasıl algıladıklarını kavramaya gayret ediyoruz. Bir yandan da sinemanın diğer sanatlarla olan ilişkisini, filmler bağlamında tartışarak; sinemanın diğer sanatlardan ayrı düşünülemeyeceğini savunuyoruz. Bu amaçlarla, birbirinden farklı coğrafyalarda, farklı zamanlarda çekilmiş ve birbirinden farklı türlerde pek çok film eleştirisine yer vermeye çalışıyoruz. Sinemayı bir kültür olarak gören herkesin katılımına da açığız. Arzu edenler mail adresinden bizlere ulaşabilir, yazılarını paylaşabilir ve filmlerle ilgili görüşlerini iletebilir.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK