İFSAK’ta Giovanni Scognamillo Etkinliği

İFSAK’ta Giovanni Scognamillo Etkinliği

518
0
PAYLAŞ

İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (İFSAK), 24 Ekim 2017 tarihinde saat 19.30’da, İFSAK Nurettin Erkılıç Gösteri Salonu’nda Giovanni Scognamillo’yu anma etkinliği düzenliyor.

Anma etkinliği kapsamında, Rıza Kıraç’ın moderatörlüğünde Alessandra Scognamillo, Nalan Söylemez, Onat Bahadır, Kaya Özkaracalar, Alin Taşçıyan ve Barış Saydam’ın da katılacağı bir toplantı yapılacak. Dostları, Scognamillo’yu anlatacak.

Moderatör: Rıza Kıraç

Konuklar: Alessandra Scognamillo, Nalan Söylemez, Onat Bahadır, Kaya Özkaracalar, Alin Taşçıyan, Barış Saydam

24 Ekim 2017, Salı19:30

İFSAK Nurettin Erkılıç Gösteri Salonu

 

PAYLAŞ
Önceki makale54. Ulusal Yarışma Yola Çıkıyor
Sonraki makale23. Gezici Festival
Sinemaya gönül veren bir grup sinefilin kurduğu Avrupa Sineması internet sitesi, Avrupa sinemasını daha geniş kitlelere tanıtmak ve bu filmlerle ilgili ufak da olsa bir tartışma ortamı yaratmak amacıyla kuruldu. Sitenin kuruluş amaçlarından biri de; tür sinemasını da yadsımadan, sinemanın sadece bir eğlence aracı olmadığının vurgusunu yapmak. Metin Erksan’dan bir alıntı yapacak olursak; bilimlerin ve sanatların varoluşlarının sınırları, geçmişin derinlikleri içindedir… Sinema bilim; sinema sanatı ve sinema bilimi kapsamında; sanatsal düşüncenin ve uygulamanın, sinemasal düşüncenin ve uygulamanın, yaratısal düşüncenin ve uygulamanın, görüntüsel düşüncenin ve uygulamanın, çekimsel düşüncenin ve uygulamanın, oluşumunu, gelişimini, dönüşümünü saptar ve oluşturur. Bu nedenle bizler de günümüzde çekilen filmler dışında, geçmişin derinliklerine doğru bir yolculuk yaparak; bu sanatı etkileyen filmleri ve yönetmenleri de tanıtmaya, eleştirmeye ve onların sinemayı nasıl algıladıklarını kavramaya gayret ediyoruz. Bir yandan da sinemanın diğer sanatlarla olan ilişkisini, filmler bağlamında tartışarak; sinemanın diğer sanatlardan ayrı düşünülemeyeceğini savunuyoruz. Bu amaçlarla, birbirinden farklı coğrafyalarda, farklı zamanlarda çekilmiş ve birbirinden farklı türlerde pek çok film eleştirisine yer vermeye çalışıyoruz. Sinemayı bir kültür olarak gören herkesin katılımına da açığız. Arzu edenler mail adresinden bizlere ulaşabilir, yazılarını paylaşabilir ve filmlerle ilgili görüşlerini iletebilir.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK