Ana sayfa Haber Umutsuzlar Dizi Oluyor

Umutsuzlar Dizi Oluyor

1252
0


Yılmaz Güney’in Filiz Akın’la birlikte oynadığı Umutsuzlar filmi, dizi film olarak yeniden ekranlara taşınıyor. Yılmaz Güney’in eşi Fatoş Güney, dev bütçeli bir dizi için filmin telif hakları konusunda izin verdi.

Gold Film’in sahibi Faruk Turgut, Star gazetesine yaptığı açıklamada, Yılmaz Güney’in eşi Fatoş Güney ile filmin haklarını satın almak için görüştüğünü ve Fatoş Güney’in de bu teklife sıcak baktığını söyledi.

Filmin dizi versiyonu için hazırlıklara önümüzdeki günlerde başlanması bekleniyor. Yılmaz Güney’in senaryosuna da imza attığı filmde, Kabadayı Fırat’la (Yılmaz Güney), balerin Çiğdem (Filiz Akın) arasında gelişen bir aşk öyküsünü anlatıyordu.

Önceki makaleHanna
Sonraki makaleYeni Çıkan DVD’ler: Gişe Memuru
Sinemaya gönül veren bir grup sinefilin kurduğu Avrupa Sineması internet sitesi, Avrupa sinemasını daha geniş kitlelere tanıtmak ve bu filmlerle ilgili ufak da olsa bir tartışma ortamı yaratmak amacıyla kuruldu. Sitenin kuruluş amaçlarından biri de; tür sinemasını da yadsımadan, sinemanın sadece bir eğlence aracı olmadığının vurgusunu yapmak. Metin Erksan’dan bir alıntı yapacak olursak; bilimlerin ve sanatların varoluşlarının sınırları, geçmişin derinlikleri içindedir… Sinema bilim; sinema sanatı ve sinema bilimi kapsamında; sanatsal düşüncenin ve uygulamanın, sinemasal düşüncenin ve uygulamanın, yaratısal düşüncenin ve uygulamanın, görüntüsel düşüncenin ve uygulamanın, çekimsel düşüncenin ve uygulamanın, oluşumunu, gelişimini, dönüşümünü saptar ve oluşturur. Bu nedenle bizler de günümüzde çekilen filmler dışında, geçmişin derinliklerine doğru bir yolculuk yaparak; bu sanatı etkileyen filmleri ve yönetmenleri de tanıtmaya, eleştirmeye ve onların sinemayı nasıl algıladıklarını kavramaya gayret ediyoruz. Bir yandan da sinemanın diğer sanatlarla olan ilişkisini, filmler bağlamında tartışarak; sinemanın diğer sanatlardan ayrı düşünülemeyeceğini savunuyoruz. Bu amaçlarla, birbirinden farklı coğrafyalarda, farklı zamanlarda çekilmiş ve birbirinden farklı türlerde pek çok film eleştirisine yer vermeye çalışıyoruz. Sinemayı bir kültür olarak gören herkesin katılımına da açığız. Arzu edenler mail adresinden bizlere ulaşabilir, yazılarını paylaşabilir ve filmlerle ilgili görüşlerini iletebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here