Ana sayfa Haber Seans SkyTürk’te Başladı

Seans SkyTürk’te Başladı

681
0

Acele kültür sanat servisi SEANS 11 Haziran’da başladı! SkyTürk ekranlarındaki En Heyecanlı Yeri programını hazırlayan Ceylan Özçelik, taptaze bir formatla, hafta içi her gün ekranlarımızı şenlendirmeye devam ediyor. Hem de bu kez edebiyattan müziğe, fotoğraftan graffitiye, sinemadan dizi sektörüne, tasarlayanlardan yönetenlere, sosyal medyadan video kliplere, radyodan çeviriye neler yok ki!

Kültür sanata etki eden kıyı köşe şeyler alternatif kültür sanat programı Seans’ta; Seans hafta içi her gün iki seans Skyturk360’ta! 15.35’teki ilk yayınıyla ve 19.15’teki tekrarıyla.

Önceki makale49. Altın Portakal’da Onur Ödülleri Belli Oldu
Sonraki makaleReha Erdem Yeni Filminin Çekimlerine Başladı
Sinemaya gönül veren bir grup sinefilin kurduğu Avrupa Sineması internet sitesi, Avrupa sinemasını daha geniş kitlelere tanıtmak ve bu filmlerle ilgili ufak da olsa bir tartışma ortamı yaratmak amacıyla kuruldu. Sitenin kuruluş amaçlarından biri de; tür sinemasını da yadsımadan, sinemanın sadece bir eğlence aracı olmadığının vurgusunu yapmak. Metin Erksan’dan bir alıntı yapacak olursak; bilimlerin ve sanatların varoluşlarının sınırları, geçmişin derinlikleri içindedir… Sinema bilim; sinema sanatı ve sinema bilimi kapsamında; sanatsal düşüncenin ve uygulamanın, sinemasal düşüncenin ve uygulamanın, yaratısal düşüncenin ve uygulamanın, görüntüsel düşüncenin ve uygulamanın, çekimsel düşüncenin ve uygulamanın, oluşumunu, gelişimini, dönüşümünü saptar ve oluşturur. Bu nedenle bizler de günümüzde çekilen filmler dışında, geçmişin derinliklerine doğru bir yolculuk yaparak; bu sanatı etkileyen filmleri ve yönetmenleri de tanıtmaya, eleştirmeye ve onların sinemayı nasıl algıladıklarını kavramaya gayret ediyoruz. Bir yandan da sinemanın diğer sanatlarla olan ilişkisini, filmler bağlamında tartışarak; sinemanın diğer sanatlardan ayrı düşünülemeyeceğini savunuyoruz. Bu amaçlarla, birbirinden farklı coğrafyalarda, farklı zamanlarda çekilmiş ve birbirinden farklı türlerde pek çok film eleştirisine yer vermeye çalışıyoruz. Sinemayı bir kültür olarak gören herkesin katılımına da açığız. Arzu edenler mail adresinden bizlere ulaşabilir, yazılarını paylaşabilir ve filmlerle ilgili görüşlerini iletebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here