Ana sayfa Haber Reha Erdem’den Jin

Reha Erdem’den Jin

773
0


17 yaşındaki Jin, şehirde yaşadığı hayal kırıklıklarından sonra doğaya dönmeye karar verir. Jin, şehirde yaşadıklarına rağmen ayakta kalmaya mı çalışacaktır, yoksa yalnızlığı mı tercih edecektir? Erdem’in filmlerindeki karakterlerle özdeşleştirdiği isyan duygusu anlaşılan Jin’de de öne çıkacak.
“Bu filmin hikayesi, benim için “Kırmızı Başlıklı Kız”ın bir versiyonu gibi.” Reha Erdem

Türkiye’de vizyon tarihi henüz belli olmayan filmin dünya prömiyerini Berlin Film Festivali’nde yapacağını ve filmin burada “Generation” bölümünde yarışacağını da hatırlatalım.

Önceki makaleBAFTA Adayları Açıklandı
Sonraki makale!f 2013 Yaklaşıyor
Sinemaya gönül veren bir grup sinefilin kurduğu Avrupa Sineması internet sitesi, Avrupa sinemasını daha geniş kitlelere tanıtmak ve bu filmlerle ilgili ufak da olsa bir tartışma ortamı yaratmak amacıyla kuruldu. Sitenin kuruluş amaçlarından biri de; tür sinemasını da yadsımadan, sinemanın sadece bir eğlence aracı olmadığının vurgusunu yapmak. Metin Erksan’dan bir alıntı yapacak olursak; bilimlerin ve sanatların varoluşlarının sınırları, geçmişin derinlikleri içindedir… Sinema bilim; sinema sanatı ve sinema bilimi kapsamında; sanatsal düşüncenin ve uygulamanın, sinemasal düşüncenin ve uygulamanın, yaratısal düşüncenin ve uygulamanın, görüntüsel düşüncenin ve uygulamanın, çekimsel düşüncenin ve uygulamanın, oluşumunu, gelişimini, dönüşümünü saptar ve oluşturur. Bu nedenle bizler de günümüzde çekilen filmler dışında, geçmişin derinliklerine doğru bir yolculuk yaparak; bu sanatı etkileyen filmleri ve yönetmenleri de tanıtmaya, eleştirmeye ve onların sinemayı nasıl algıladıklarını kavramaya gayret ediyoruz. Bir yandan da sinemanın diğer sanatlarla olan ilişkisini, filmler bağlamında tartışarak; sinemanın diğer sanatlardan ayrı düşünülemeyeceğini savunuyoruz. Bu amaçlarla, birbirinden farklı coğrafyalarda, farklı zamanlarda çekilmiş ve birbirinden farklı türlerde pek çok film eleştirisine yer vermeye çalışıyoruz. Sinemayı bir kültür olarak gören herkesin katılımına da açığız. Arzu edenler mail adresinden bizlere ulaşabilir, yazılarını paylaşabilir ve filmlerle ilgili görüşlerini iletebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here