Ana sayfa Haber !f İstanbul’da Haftasonu

!f İstanbul’da Haftasonu

700
0

Gökkuşağı Çocuklarının Bütün Yıl Beklediği Parti Geliyor

Her yıl çok konuşulan ve sabırsızlıkla beklenen !f Gökkuşağı Partisi, tek bir kulübün kapıları arasına sığamayacak kadar büyük, tek bir odada duramayacak kadar hareketli. !f takipçilerinin Too Much Pussy filminden tanıdığı DJ Metzgerei Berlin’den minimal teknodan elektro-pop’a uzanan seti ile ses getirecek. Onu Dearhead, Elif Tanrıbilir, Çağlar Sür, Sanem İlçe, Arzu Gürsel, Death by Pop ve görselleriyle Jackie Raindrops takip edecek ve Babylon ve Nublu’nun her yerine dağılmış gökkuşağı çocuklarını eğlendirecek!

Giriş Ücreti: 30 TL Tam / 20 TL Öğrenci
Tarih: 25 Şubat 2011 22:00-04:00
Yer: Babylon ve Nublu

!f İstanbul’da 26 Şubat Cumartesi Sundance Çıkartması Var!

Cumartesi günü 11.00’den itibaren film nasıl yapılır, senaryo nasıl yazılır, işin ustalarından dinleyeceğiz. Sundance’den gelen Hollywood’un ünlü senaristleri Bill Wheeler ve Wesley Strick ve sevilen İsrailli yazar Etgar Keret senaryo yazımı üzerine tüyoları verecekler.

Sonra Sundance Enstitüsü yöneticilerinden Michelle Satter ve Alesia Weston, “Sundance Lab’lerine Giriş” sunumu yapıp sorularınızı cevaplayacak.
Son olarak bol ödüllü Amrika filminin yönetmeni Cherien Dabis ile bir senaryonun filme evrilişinin adımlarını takip edeceğiz.

Chris Morris’le Beraber Dört Aslan Gücündeki Filmini İzliyoruz

BBC Radyo’da hazırladığı parodilerden IT Crowd’a İngiliz radyo ve televizyonunun tanınmış isimlerinden Chris Morris tam bir fırlama. İlk sinema filmi Dört Aslan, İslam adına yapılan terör üzerine hicivli ve zekice yazılmış bir komedi. Filmi Morris’le birlikte !f 2: İstanbul’dan Canlı kapsamında Ramallah ve Kudüs’te dahil Anadolu’da ve Ortadoğu’da 25 noktadan aynı anda izleyecek olmamız da anlamlı.

!f 2’nin diğer filmleri; Boyita’nın Son Yazı, Mars, Kötülük Çiçekleri ve Kadınlar Kahramandır.

Önceki makaleUçan Süpürge’den “8 Mart Tanıklıkları”
Sonraki makalePera Müzesi’nden Jacques Tati Programı
Sinemaya gönül veren bir grup sinefilin kurduğu Avrupa Sineması internet sitesi, Avrupa sinemasını daha geniş kitlelere tanıtmak ve bu filmlerle ilgili ufak da olsa bir tartışma ortamı yaratmak amacıyla kuruldu. Sitenin kuruluş amaçlarından biri de; tür sinemasını da yadsımadan, sinemanın sadece bir eğlence aracı olmadığının vurgusunu yapmak. Metin Erksan’dan bir alıntı yapacak olursak; bilimlerin ve sanatların varoluşlarının sınırları, geçmişin derinlikleri içindedir… Sinema bilim; sinema sanatı ve sinema bilimi kapsamında; sanatsal düşüncenin ve uygulamanın, sinemasal düşüncenin ve uygulamanın, yaratısal düşüncenin ve uygulamanın, görüntüsel düşüncenin ve uygulamanın, çekimsel düşüncenin ve uygulamanın, oluşumunu, gelişimini, dönüşümünü saptar ve oluşturur. Bu nedenle bizler de günümüzde çekilen filmler dışında, geçmişin derinliklerine doğru bir yolculuk yaparak; bu sanatı etkileyen filmleri ve yönetmenleri de tanıtmaya, eleştirmeye ve onların sinemayı nasıl algıladıklarını kavramaya gayret ediyoruz. Bir yandan da sinemanın diğer sanatlarla olan ilişkisini, filmler bağlamında tartışarak; sinemanın diğer sanatlardan ayrı düşünülemeyeceğini savunuyoruz. Bu amaçlarla, birbirinden farklı coğrafyalarda, farklı zamanlarda çekilmiş ve birbirinden farklı türlerde pek çok film eleştirisine yer vermeye çalışıyoruz. Sinemayı bir kültür olarak gören herkesin katılımına da açığız. Arzu edenler mail adresinden bizlere ulaşabilir, yazılarını paylaşabilir ve filmlerle ilgili görüşlerini iletebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here