Ana sayfa Haber Carnage

Carnage

1037
0

Roman Polanski’nin “God of Carnage” adlı oyundan beyazperdeye uyarladığı başrollerini Jodie Foster, Kate Winslet, John C. Reily ve Christoph Waltz gibi Oscarlı ve Oscar adayı oyuncuların paylaştığı “Carnage”den ilk fragman görücüye çıktı.

Filmin konusu ise şöyle; Ferdinand Reille ve Bruno Vallon isimli 11 yaşındaki iki çocuk arasında bir tartışma yaşanır; çünkü Bruno, Ferdinand’ın çetesine girmeyi kabul etmemektedir. Yaşanan tartışma kavgaya dönüşür ve Bruno dayak yer. Olaydan haberdar olan aileler ise durumu konuşmak üzere akşam yemeğinde bir araya gelir ve durum daha da içinden çıkılmaz bir hâl alıp kara komediye dönüşür.

Filmin Amerika gösterimi şimdilik 16 Aralık 2011 olarak gözüküyor.

Önceki makaleThe Tree of Life’a San Sebastian’dan Ödül
Sonraki makaleRomanya’nın Oscar Aday Adayı Filmi Belli Oldu
Sinemaya gönül veren bir grup sinefilin kurduğu Avrupa Sineması internet sitesi, Avrupa sinemasını daha geniş kitlelere tanıtmak ve bu filmlerle ilgili ufak da olsa bir tartışma ortamı yaratmak amacıyla kuruldu. Sitenin kuruluş amaçlarından biri de; tür sinemasını da yadsımadan, sinemanın sadece bir eğlence aracı olmadığının vurgusunu yapmak. Metin Erksan’dan bir alıntı yapacak olursak; bilimlerin ve sanatların varoluşlarının sınırları, geçmişin derinlikleri içindedir… Sinema bilim; sinema sanatı ve sinema bilimi kapsamında; sanatsal düşüncenin ve uygulamanın, sinemasal düşüncenin ve uygulamanın, yaratısal düşüncenin ve uygulamanın, görüntüsel düşüncenin ve uygulamanın, çekimsel düşüncenin ve uygulamanın, oluşumunu, gelişimini, dönüşümünü saptar ve oluşturur. Bu nedenle bizler de günümüzde çekilen filmler dışında, geçmişin derinliklerine doğru bir yolculuk yaparak; bu sanatı etkileyen filmleri ve yönetmenleri de tanıtmaya, eleştirmeye ve onların sinemayı nasıl algıladıklarını kavramaya gayret ediyoruz. Bir yandan da sinemanın diğer sanatlarla olan ilişkisini, filmler bağlamında tartışarak; sinemanın diğer sanatlardan ayrı düşünülemeyeceğini savunuyoruz. Bu amaçlarla, birbirinden farklı coğrafyalarda, farklı zamanlarda çekilmiş ve birbirinden farklı türlerde pek çok film eleştirisine yer vermeye çalışıyoruz. Sinemayı bir kültür olarak gören herkesin katılımına da açığız. Arzu edenler mail adresinden bizlere ulaşabilir, yazılarını paylaşabilir ve filmlerle ilgili görüşlerini iletebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here