Ana sayfa Haber Josh Brolin Oldboy’u Canlandıracak

Josh Brolin Oldboy’u Canlandıracak

779
0Güney Kore sinemasının usta isimlerinden Chan-wook Park’ın tüm dünyada ses getiren filmi Oldboy’un yeniden çevrimi için başrol oyuncusu belli oldu.

Uzun zamandır Hollywood’un gündeminde olan filmin başrolünde Josh Brolin yer alacak. Bilindiği gibi daha önce filmin yeniden çevrimi için pek çok yönetmenle görüşülmüş ama en sonunda yönetmenlik koltuğu Spike Lee’ye devredilmişti. Lee ise anlaşmadan sonraki ilk açıklamasında, filmin orijinal Oldboy’un yeniden çevrimi olmayacağını, hikâyeler arasında farklılıklar olacağını söylemişti.

Filmin kötü adam rolü için ise şu sıralar yoğun bir programı olan Christian Bale’in adı geçiyor.

Önceki makaleEttore Scola Sinemayı Bıraktı
Sonraki makaleÖmer Lütfi Akad Röportajı
Sinemaya gönül veren bir grup sinefilin kurduğu Avrupa Sineması internet sitesi, Avrupa sinemasını daha geniş kitlelere tanıtmak ve bu filmlerle ilgili ufak da olsa bir tartışma ortamı yaratmak amacıyla kuruldu. Sitenin kuruluş amaçlarından biri de; tür sinemasını da yadsımadan, sinemanın sadece bir eğlence aracı olmadığının vurgusunu yapmak. Metin Erksan’dan bir alıntı yapacak olursak; bilimlerin ve sanatların varoluşlarının sınırları, geçmişin derinlikleri içindedir… Sinema bilim; sinema sanatı ve sinema bilimi kapsamında; sanatsal düşüncenin ve uygulamanın, sinemasal düşüncenin ve uygulamanın, yaratısal düşüncenin ve uygulamanın, görüntüsel düşüncenin ve uygulamanın, çekimsel düşüncenin ve uygulamanın, oluşumunu, gelişimini, dönüşümünü saptar ve oluşturur. Bu nedenle bizler de günümüzde çekilen filmler dışında, geçmişin derinliklerine doğru bir yolculuk yaparak; bu sanatı etkileyen filmleri ve yönetmenleri de tanıtmaya, eleştirmeye ve onların sinemayı nasıl algıladıklarını kavramaya gayret ediyoruz. Bir yandan da sinemanın diğer sanatlarla olan ilişkisini, filmler bağlamında tartışarak; sinemanın diğer sanatlardan ayrı düşünülemeyeceğini savunuyoruz. Bu amaçlarla, birbirinden farklı coğrafyalarda, farklı zamanlarda çekilmiş ve birbirinden farklı türlerde pek çok film eleştirisine yer vermeye çalışıyoruz. Sinemayı bir kültür olarak gören herkesin katılımına da açığız. Arzu edenler mail adresinden bizlere ulaşabilir, yazılarını paylaşabilir ve filmlerle ilgili görüşlerini iletebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here