Ana sayfa Haber Yedi Psikopat Vizyona Giriyor

Yedi Psikopat Vizyona Giriyor

905
0

Marty “Yedi Psikopat” isimli kitabını bitirmek için çaba içerisinde olan bir yazardır. Billy ise Marty’nin en yakın arkadaşıdır. Billy işsiz bir aktördür. Ara sıra köpek hırsızlığı da yapmaktadır. Ama Marty için her şeyi yapabilecek biridir. Hans Marty’nin suç ortağıdır. Hans ise hızlı geçmişinin aksine şimdilik kendini dine adamış bir adamdır. Billy ve Hans’ın çaldığı köpeğin sahibi olan Charlie ise psikopat bir katildir. Charlie ne yapacağı tahmin edilemeyen, saldırgan ve bir insanı öldürmeden önce iki defa düşünmeyecek bir adamdır. Marty nihayetinde kitabını bitirebilmek için olan gerekli ilhamı alacaktır. Fakat kariyeri için gerekli ilhamı alıp, hayatta kalabilecek midir?
Oscar ödüllü yazar ve yönetmen Martin McDonagh imzalı filmde Oscar ödüllü Christopher Walken, Emmy ödüllü Zelijko Ivanek, Colin Farrell, Sam Rockwell, Woody Harrelson gibi tanınmış oyuncular rol alıyor.
Avrupa Sineması Öneriyor
2008 yılında çekilmesine rağmen, günümüzün kült filmleri arasına giren In Bruges’ün yönetmeni Martin McDonagh merakla beklenen ikinci uzun metrajlı çalışmasında da hayranlarını hayal kırıklığına uğratmıyor. Bir cinayet sonrası saklanmak için Bruges’e giden iki tetikçinin hikâyesini kara mizahla anlatan McDonagh, yeni filminde de kitabını bitirmek için uğraşan bir yazarın etrafındaki karakterlere odaklanıyor. Kitabın aslında kendisini gerçekleştirerek yazılmasına tanık olan yazarın içine düştüğü durumu bir önceki filmine benzer şekilde kara mizahla harmanlayarak anlatan yönetmen, bir kez daha takip edilesi bir yönetmen olduğunu ispatlıyor.
22 Mart’ta Pinema Film tarafından vizyona girecek filmi Avrupa Sineması da öneriyor!
Önceki makaleİstanbul Film Festivali’nde Ek Gösterimler
Sonraki makaleCarlos Reygadas
Sinemaya gönül veren bir grup sinefilin kurduğu Avrupa Sineması internet sitesi, Avrupa sinemasını daha geniş kitlelere tanıtmak ve bu filmlerle ilgili ufak da olsa bir tartışma ortamı yaratmak amacıyla kuruldu. Sitenin kuruluş amaçlarından biri de; tür sinemasını da yadsımadan, sinemanın sadece bir eğlence aracı olmadığının vurgusunu yapmak. Metin Erksan’dan bir alıntı yapacak olursak; bilimlerin ve sanatların varoluşlarının sınırları, geçmişin derinlikleri içindedir… Sinema bilim; sinema sanatı ve sinema bilimi kapsamında; sanatsal düşüncenin ve uygulamanın, sinemasal düşüncenin ve uygulamanın, yaratısal düşüncenin ve uygulamanın, görüntüsel düşüncenin ve uygulamanın, çekimsel düşüncenin ve uygulamanın, oluşumunu, gelişimini, dönüşümünü saptar ve oluşturur. Bu nedenle bizler de günümüzde çekilen filmler dışında, geçmişin derinliklerine doğru bir yolculuk yaparak; bu sanatı etkileyen filmleri ve yönetmenleri de tanıtmaya, eleştirmeye ve onların sinemayı nasıl algıladıklarını kavramaya gayret ediyoruz. Bir yandan da sinemanın diğer sanatlarla olan ilişkisini, filmler bağlamında tartışarak; sinemanın diğer sanatlardan ayrı düşünülemeyeceğini savunuyoruz. Bu amaçlarla, birbirinden farklı coğrafyalarda, farklı zamanlarda çekilmiş ve birbirinden farklı türlerde pek çok film eleştirisine yer vermeye çalışıyoruz. Sinemayı bir kültür olarak gören herkesin katılımına da açığız. Arzu edenler mail adresinden bizlere ulaşabilir, yazılarını paylaşabilir ve filmlerle ilgili görüşlerini iletebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here