Ana sayfa Haber İşçi Filmleri Festivali Gönüllüler Arıyor

İşçi Filmleri Festivali Gönüllüler Arıyor

853
0


2006 yılından bugüne tüm aşamalarında gönüllülerin emeğiyle hayat bulan Uluslararası İşçi Filmleri Festivali için geri sayım başladı. Festival gönüllüleri festivale hazırlanıyor.

Festival emekçisi olacak yeni gönüllüler arıyoruz. Festivalin duyurulması, gösterimlerin ve etkinliklerin gerçekleştirilmesi sırasında afiş, broşür asılması ve dağıtılması, tanıtım standlarının kurulması, açılış gecesinde konuklarla ilgilenme, yönlendirme, bilgilendirme, salonların düzenlenmesi, etkinliklerin görüntülenmesi gibi çalışmalarda ve daha ötesinde bütün bir yıla yayılan festival çalışmalarımızda bizimle birlikte festivale emek verecek, geçtiğimiz yıllarda görev almış ya da bu yıl görev almak isteyen festival gönüllüleri 15 Ocak 2011 Cumartesi günü saat 15:00’da İstanbul Halkevi’nde buluşuyor.

Adres: İstiklal Caddesi Orhan Adli Apaydın Sokak No: 10 Beyoğlu/ İstanbul
Tel: 0 212 245 82 65

Önceki makaleTürk Film Araştırmalarında Yeni Yönelimler XII
Sonraki makale5 No’lu Cezaevi Yeşilçam Sineması’nda
Sinemaya gönül veren bir grup sinefilin kurduğu Avrupa Sineması internet sitesi, Avrupa sinemasını daha geniş kitlelere tanıtmak ve bu filmlerle ilgili ufak da olsa bir tartışma ortamı yaratmak amacıyla kuruldu. Sitenin kuruluş amaçlarından biri de; tür sinemasını da yadsımadan, sinemanın sadece bir eğlence aracı olmadığının vurgusunu yapmak. Metin Erksan’dan bir alıntı yapacak olursak; bilimlerin ve sanatların varoluşlarının sınırları, geçmişin derinlikleri içindedir… Sinema bilim; sinema sanatı ve sinema bilimi kapsamında; sanatsal düşüncenin ve uygulamanın, sinemasal düşüncenin ve uygulamanın, yaratısal düşüncenin ve uygulamanın, görüntüsel düşüncenin ve uygulamanın, çekimsel düşüncenin ve uygulamanın, oluşumunu, gelişimini, dönüşümünü saptar ve oluşturur. Bu nedenle bizler de günümüzde çekilen filmler dışında, geçmişin derinliklerine doğru bir yolculuk yaparak; bu sanatı etkileyen filmleri ve yönetmenleri de tanıtmaya, eleştirmeye ve onların sinemayı nasıl algıladıklarını kavramaya gayret ediyoruz. Bir yandan da sinemanın diğer sanatlarla olan ilişkisini, filmler bağlamında tartışarak; sinemanın diğer sanatlardan ayrı düşünülemeyeceğini savunuyoruz. Bu amaçlarla, birbirinden farklı coğrafyalarda, farklı zamanlarda çekilmiş ve birbirinden farklı türlerde pek çok film eleştirisine yer vermeye çalışıyoruz. Sinemayı bir kültür olarak gören herkesin katılımına da açığız. Arzu edenler mail adresinden bizlere ulaşabilir, yazılarını paylaşabilir ve filmlerle ilgili görüşlerini iletebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here