Ana sayfa Haber Fernando Meirelles Onassis’in Hayatını Anlatacak

Fernando Meirelles Onassis’in Hayatını Anlatacak

847
0


Tanrıkent ve Körlük gibi filmleriyle tanınan Brezilyalı yönetmen Fernando Meirelles, John F. Kennedy’nin ölümünün ardından, Jacqueline Bouvier Kennedy ile evlenen Olympic Havayolları’nın kurucusu Aristotle Onassis’in hayatını anlatacak.

Vulture’un haberine göre Onassis adlı film, Peter Evans’ın kitabı “Nemesis: The True Story of Aristotle Onassis, Jackie O, and the Love Triangle That Brought Down the Kennedys”ten beyaz perdeye uyarlanacak. Projeye yakın olan kaynakların yaptığı açıklamalara göre film “Onassis odaklı bir Baba filmi” şeklinde olacak. Şu an Anthony Hopkins, Jude Law ve Rachel Weisz gibi isimlerin rol aldığı 360 filminin çekimlerini gerçekleştiren Meirelles’in Onassis’in çekimlerine sonbaharda başlaması bekleniyor. (radikal)

Önceki makaleGişe Memuru
Sonraki makaleCannes Jürisi Açıklandı
Sinemaya gönül veren bir grup sinefilin kurduğu Avrupa Sineması internet sitesi, Avrupa sinemasını daha geniş kitlelere tanıtmak ve bu filmlerle ilgili ufak da olsa bir tartışma ortamı yaratmak amacıyla kuruldu. Sitenin kuruluş amaçlarından biri de; tür sinemasını da yadsımadan, sinemanın sadece bir eğlence aracı olmadığının vurgusunu yapmak. Metin Erksan’dan bir alıntı yapacak olursak; bilimlerin ve sanatların varoluşlarının sınırları, geçmişin derinlikleri içindedir… Sinema bilim; sinema sanatı ve sinema bilimi kapsamında; sanatsal düşüncenin ve uygulamanın, sinemasal düşüncenin ve uygulamanın, yaratısal düşüncenin ve uygulamanın, görüntüsel düşüncenin ve uygulamanın, çekimsel düşüncenin ve uygulamanın, oluşumunu, gelişimini, dönüşümünü saptar ve oluşturur. Bu nedenle bizler de günümüzde çekilen filmler dışında, geçmişin derinliklerine doğru bir yolculuk yaparak; bu sanatı etkileyen filmleri ve yönetmenleri de tanıtmaya, eleştirmeye ve onların sinemayı nasıl algıladıklarını kavramaya gayret ediyoruz. Bir yandan da sinemanın diğer sanatlarla olan ilişkisini, filmler bağlamında tartışarak; sinemanın diğer sanatlardan ayrı düşünülemeyeceğini savunuyoruz. Bu amaçlarla, birbirinden farklı coğrafyalarda, farklı zamanlarda çekilmiş ve birbirinden farklı türlerde pek çok film eleştirisine yer vermeye çalışıyoruz. Sinemayı bir kültür olarak gören herkesin katılımına da açığız. Arzu edenler mail adresinden bizlere ulaşabilir, yazılarını paylaşabilir ve filmlerle ilgili görüşlerini iletebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here